Zasiłek rodzinny na dzieci to dodatkowy zastrzyk finansowy. W szczególności, jeżeli mowa jest m.in. o Kindergeld. Jest to zasiłek, który przysługuje wszystkim legalnie pracującym Polakom na terenie Niemiec. Same dzieci niekoniecznie muszą zamieszkiwać na terenie tego kraju – co ma też miejsce w wielu przypadkach.

Dodatkowe pieniądze z kraju niemieckiego

Kindergeld w przypadku naszych rodaków robi wielką furorę. Dlaczego? Ponieważ można otrzymać naprawdę duże wsparcie finansowe, które nie jest nawet porównywalne do tego, co otrzymuje się w Polsce. Aby móc jednak otrzymać takie pieniądze, trzeba spełnić kilka warunków. Na tej liście znajduje się fakt legalnej pracy powyżej sześciu miesięcy na terenie Niemiec. O ten zasiłek mogą ubiegać się także osoby, które mają własną działalność w Niemczech lub zostały oddelegowane do pracy na terenie tego kraju przez polską firmę. Opłaca się postarać o te pieniądze? Chyba tak, skoro wielu rodaków rezygnuje z polskiego zasiłku na rzecz tego, co są w stanie dać im Niemcy.

Ile otrzymam z Kindergeld?

Ważna informacja – niemiecki zasiłek na dzieci uzależniony jest od tego, ile posiada się dzieci. Nic tutaj nie jest uzależnione od wysokości osiąganych zarobków. I tak na:

  • 1 dziecko otrzymuje się 192 euro,
  • 2 dzieci – 384 euro,
  • 3 dzieci – 582 euro,
  • 4 dzieci – 805 euro.

Chyba duża ilość osób powie, że warto. Aby jednak móc cieszyć się z tych pieniędzy, wnioskodawca musi posiadać adres zameldowania na terenie Niemiec, a także mieć Steuerliche Identifikationsnummer.

live url Nowoczesny metalowy kwietnik stojący Kwietnik kubik w stylu loft z drewna i metalu