Nadwaga oraz nadmierne odkładanie się tkanki tłuszczowej to problemy bardzo powszechne wśród Polaków – ich przyczyną jest zazwyczaj siedzący tryb życia, ale też brak ruchu i aktywności na świeżym powietrzu, zła dieta, choroby. Jeszcze do niedawna sądzono, że jedynym sposobem na utratę wagi są meczące ćwiczenia i restrykcyjne diety. Dzisiaj w walce z tkanką tłuszczową pomoże nam aparat do kriolipolizy. Jak on działa?
Kriolipoliza – jak działa aparat do kriolipolizy?
Kriolipoliza jest zabiegiem polegającym na wykorzystaniu niskich temperatur do walki z tkanką tłuszczową. W zależności od jej ilości dobierany jest czas zabiegu oraz temperatura oddziaływania. W zabiegu niezbędny jest aparat do kriolipolizy – jest to urządzenie umożliwiające punktowe oddziaływanie niską temperaturą na wybrane partie ciała, najczęściej są to pośladki, brzuch, uda. Aparat do kriolipolizy posiada specjalną głowicę, która przykładana jest do konkretnych partii ciała. Głowica zasysa skórę i przez ściśle określony czas oddziałuje na nią niskimi temperaturami. Temperatura dobierana jest na podstawie grubości tkanki tłuszczowej. Aparat do kriolipolizy poprzez niskie temperatury rozbija komórki tłuszczowe. Uszkodzone komórki są usuwane z organizmu przy pomocy układu limfatycznego. Widoczne efekty działania zabiegu zauważymy już po ok. 4 tygodniach – po tym czasie możliwe jest również określenie, czy konieczne jest wykonanie kolejnego zabiegu. Zabieg kriolipolizy nie wymaga specjalistycznego przygotowania, możliwe jest jednak przeprowadzenie wywiadu lekarskiego przed jego wykonaniem.
Kriolipoliza – kiedy działa najskuteczniej?
Specjaliści są przekonani, że aparat do kriolipolizy najlepiej spełnia swoje zadanie w przypadku osób, u których tkanka tłuszczowa jest stosunkowo niewielka. Osoby z większa tkanką tłuszczową będą musiały poddać się zabiegom kilkukrotnie, aby osiągnąć satysfakcjonujące efekty.