Jeżeli dana osoba ma kłopoty z utrzymaniem idealnie gładkiej skóry w pożądanych miejscach na ciele używając tradycyjnych metod depilacyjnych to jest na to jeden sposób – depilacja laserowa. Potrafi ona odmienić życie o 180 stopni oszczędzając czas i w przyszłości pieniądze. Bowiem ciągła wymiana żyletek czy zakup pianek w perspektywie lat daje również pokaźną kwotę. Wiele osób traktuje więc depilację laserową jak inwestycję jednocześnie poprawiającą jakość życia.

 

Jak działa depilacja laserowa?

 

Jak dzieje się to, że depilacja laserowa permanentnie usuwa ciągle odrastające włosy z powierzchni skóry? Przecież to tylko strumień światła, który pada na skórę. Jednak światło lasera nie jest zwykłym światłem. To światło o dokładnie ustalonej długości wiązki światła i mocy przez co ma możliwość do nagrzewania barwnika skóry i włosów. Dzieje się to dzięki fizycznemu procesowi termogenezy polegającemu na zamianę energii świetlnej w cieplną. Wszystko koncentruje się na melaninie, która nagrzana do prawie 80 stopni Celsjusza uszkadza cebulki włosowe znajdujące się w skórze. Uszkodzona cebulka włosowa, która ulegnie destrukcji w fazie wzrostu nie ma możliwości do regeneracji do stanu wyjściowego. W wyniku tego włosy wypadną i nie odrosną już nigdy!

 

Jednak aby proces depilacji laserowej był tak skuteczny jak przedstawione jest to w sieci internetowej klient musi wykazać się regularnością i cierpliwością. Chodzi tutaj o uczęszczanie na wyznaczone przez profesjonalistę terminy wizyt. Nie bez przyczyny są one ustalone co równy okres czasu – od 4 do 6 tygodni. Tak regularnie przeprowadzona sesja trwająca od 4 do 9 wizyt (zależna od gęstości owłosienia czy karnacji) zagwarantuje, że włosy cebulki włosowe zostaną uszkodzone permanentnie. Pomijanie wizyt może sprawić, że depilacja laserowa będzie miała tylko czasowy efekt – na przykład 3-letni.

 

Sprawdź: https://depilacja.pl/

 

Podsumowanie 

Decydując się na zabieg depilacji laserowej należy przeanalizować wszystkie przeciwwskazania. W przypadku obecności któregoś z nich najlepiej wstrzymać się z serią zabiegów aby nie spowodować uszczerbku na swoim zdrowiu.

 

 

https://groupe-printco.pl/industrialne-detale-w-twojej-kuchni-elegancja-hokerow-i-nowoczesnych-donic/ https://gethotels.pl/przemyslane-detale-w-twoim-wnetrzu-stoliki-pomocnicze-i-kwietniki-w-stylu-loft/ https://e-szczawnica.org/nowoczesnosc-w-przedpokoju-inspiracje-i-aranzacje-dla-milosnikow-stylu-loft/