Powiększanie ust kwasem hialuronowym to jeden z najbardziej pożądanych zabiegów medycyny estetycznej. Sprawdź, jak zrobić to naturalnie.

Jak powiększyć usta kwasem hialuronowym i wyglądać naturalnie?

Kwas hialuronowy to substancja powszechnie stosowana w medycynie estetycznej ze względu na swoje szerokie właściwości. Jednym z jej zastosowań jest powiększanie ust. Kwas hialuronowy może poprawić kształt ust, zniwelować asymetrię, nawilżyć wargi i uwydatnić czerwień wargową. Sprawdź, jak powinien wyglądać zabieg, aby jego efekty były naturalne.

Na czym polega powiększanie ust kwasem hialuronowym?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym powinno być wykonywane przez doświadczonego lekarza – od tego zależy nie tylko bezpieczeństwo, ale też efekty zabiegu. Przed procedurą odbywa się konsultacja, której celem jest wykluczenie przeciwwskazań oraz poznanie oczekiwań pacjenta. Nieumiejętnie wykonany zabieg lub użycie niskiej jakości produktu, może prowadzić do nienaturalnych, przerysowanych efektów, a nawet do poważnych powikłań. Dlatego, decydując się na powiększanie ust, warto wybrać się do renomowanej kliniki medycyny estetycznej.

Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Krakowie, powiększanie ust polega na precyzyjnym wstrzyknięciu w okolice warg preparatu na bazie kwasu hialuronowego za pomocą cienkiej igły. Lekarz wstrzykuje wybraną ilość kwasu hialuronowego w dolną i w górną wargę, zachowując przy tym odpowiednie proporcje. Na koniec lekarz rozmasowuje miejsca iniekcji, aby równomiernie rozprowadzić preparat i odpowiednio wymodelować usta. Procedura wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym.

Jak naturalnie powiększyć usta?

Niewątpliwą zaletą powiększania ust kwasem hialuronowym jest to, że efekty jego zastosowania widać od razu. Zabieg ten pozwala na osiągnięcie zarówno wyrazistych rezultatów, jak i bardzo subtelnych. Jak już wspomnieliśmy, naturalne efekty to przede wszystkim zasługa profesjonalnie wykonanego zabiegu. Warto zaufać lekarzowi w kwestii dobrania odpowiedniej dawki wypełniacza. Będzie on kierować się typem naszej urody oraz obowiązującymi kanonami piękna i na tej podstawie wybierze kształt i wielkość ust, które najlepiej pasują do rysów twarzy pacjenta. Obowiązuje zasada, że górna warga ma być mniejsza od dolnej, a ich idealny stosunek powinien wynosić 1:1,6.

Na efekty zabiegu kwasem hialuronowym wpływ ma również odpowiednie dbanie o ostrzykiwany obszar. Powiększonych ust nie należy mocno uciskać ani wykonywać intensywnych odkształceń mimicznych. Aby usta jak najszybciej uzyskały naturalny kształt, należy przestrzegać zaleceń lekarza i stosować zalecone przez niego maści łagodzące. Bezpośrednio po zabiegu usta są bowiem podrażnione i obrzęknięte, przez co efekt może wydawać się nienaturalny. W przypadku dobrze wykonanego zabiegu opuchlizna znika w ciągu 2-3 dni.

Jak długo utrzymuje się wypełniacz w ustach?

Rezultaty, jakie można uzyskać po zabiegu kwasem hialuronowym to: 

  • wypełnienie ust, 
  • powiększenie, 
  • uzyskanie pożądanego kształtu, 
  • odmłodzenie ust, 
  • wzmocnienie czerwieni wargowej, 
  • ujędrnienie warg. 

Efekty zabiegu kwasem hialuronowym nie są trwałe, dlatego zabiegi trzeba powtarzać regularnie. Kwas hialuronowy utrzymuje się w skórze przez około 8-12 miesięcy. Zabieg powiększania ust można powtarzać w chwili, kiedy usta tracą objętość i kształt, czyli już po kilku miesiącach od poprzedniego zabiegu. Warto też wiedzieć, że efekty powiększania ust kwasem hialuronowym są odwracalne – w tym celu wstrzykuje się pod skórę enzym hialuronidazę, który rozpuszcza wypełniacz.

Jeśli masz więcej pytań dotyczących zabiegów medycyny estetycznej, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Krakowiezobacz wiecje https://infowiesci.com.pl/stolik-pomocniczy-do-kanapy-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdego-salonu/ https://ciekawostki-porady.blogspot.com/