Producenci wprost prześcigają się w pomysłach na ubranka dla dzieci. Sukienki dla prawdziwych księżniczek i stroje dla prawdziwych elegantów – jest tego naprawdę mnóstwo. W ubraniach dla dzieci chodzi jednak o jedną ważną rzecz – ma być przede wszystkim wygodnie!

Komfort przede wszystkim

Ubranka dziecięce są naprawdę piękne i urocze. Wybierając się do sklepów z odzieżą dziecięcą można dostać zawrotów głowy od nadmiaru kolorowych ciuszków. Ubranka dla dzieci powinny jednak być przede wszystkim wygodne. Absolutnie nie mogą ograniczać ruchów malucha. Aby tak było należy wybierać ubrania w odpowiednim rozmiarze (nie mogą być zbyt małe) oraz z materiałów, które są elastyczne. Sztywne tkaniny zdecydowanie nie są przeznaczone dla dzieci, które wykazują ciągłą potrzebę aktywności fizycznej. Ubranka powinny zapewniać również dobrą termoregulację. Musza przepuszczać powietrze, co ma bardzo duży wpływ na kondycję delikatnej skóry dziecka. Materiały sztuczne sprawią, że dziecko będzie się pocić, a co za tym idzie, na ciele mogą pojawić się trudne do pozbycia się wysypki. W ubrankach dla najmłodszych dzieci unikać należy też guzików, zamków błyskawicznych i wielkich ozdób, które mogą przeszkadzać w zabawie lub podrażniać ciało.

Bezpieczne i przyjemne materiały

Kupując ubranka dzieciom koniecznie trzeba zwrócić uwagę na materiały, z których zostały one wykonane. Na Polskim rynku nie znajdziemy raczej ubrań z niebezpiecznymi substancjami, jednak całkiem sporo jest ubranek z dodatkiem sztucznych, nieprzepuszczających powietrza materiałów. Dzieci, a szczególnie niemowlęta, powinny nosić miękkie ubranka. Bawełna to jeden z najpopularniejszych materiałów wybieranych dla dzieci. Jest miękka, przewiewna i dobrze znosi pranie w wysokich temperaturach (co bywa niezbędne przy wywabianiu plam).

Ile ubranek powinno mieć dziecko?

Na to pytanie trudno odpowiedzieć bezpośrednio. Z pewnością nie ma sensu szaleć z ubrankami dla najmłodszych dzieci, które w zastraszającym tempie z nich wyrastają. Na pewno warto zainwestować w kilkanaście sztuk miękkich i wygodnych ubrań na co dzień. Stroje na wyjątkowe okazje są piękne, ale nie ma sensu kupować ich zbyt wielu. Zazwyczaj od jednej specjalnej okazji do kolejnej mija tyle czasu, że dziecku trzeba kupić już kreację w nowym rozmiarze. Nie ma więc sensu zapełniania szafy wytwornymi sukniami czy eleganckimi garniturkami. Tego typu ubrań wystarczy po jednej/dwóch pozycjach.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://lenaodniemowlakadoszkolniaka.pl/.

dled.com.pl sacro.pl -iso.pl