Strój szkolny wymagana schludności i skromności. Dopóki obowiązywały w szkołach mundurki, nie trzeba było zastanawiać się, co nastolatek ma pod niego włożyć. Teraz jest inaczej. Uczniowie bez obowiązujących strojów mimo wszystko muszą dopasować ubranie do ogólnych norm. Na podwórku zaś mogą się bawić w każdym wygodnym ubraniu.

Inna odzież dziecięca na podwórko i inna do szkoły – dlaczego?

Zarówno na podwórko, jak i do szkoły dziecko powinno być ubrane w wygodny strój. To bardzo poprawia samopoczucie dziecka. Może swobodnie grać w piłkę, biegać, kucać, schylać się, wspinać itd. Należy jednak zadbać o to, aby spodenki czy spódniczka nie były nazbyt luźne i nie zsuwały się z bioder.

Nieobciskające spodnie i bluzka pozwalają bawiącym się dzieciom nie tylko swobodnie się poruszać, ale także oddychać. Naczynia krwionośne tuż pod skórą mogą bez przeszkód transportować tlen i związki odżywcze do wszystkich komórek.

Podobnie jest z odzieżą dla dzieci szkolnych. W placówce oświatowej uczniowie mają za zadanie zdobywać wiedzę. Aby mózg mógł prawidłowo funkcjonować, musi być dobrze dotleniony. Ciasne ciuchy zaburzają przepływ krwi, powodując niedostateczne dotlenienie organizmu. Z tego powodu dziecko w szkole szybciej się męczy i gorzej myśli.

Dlaczego odzież dziecięca do szkoły musi być w stonowanych kolorach?

Krzykliwe kolory ubrań uczniów powodują rozdrażnienie u nauczycieli. Wynika to stąd, iż ostre barwy pobudzają zbyt intensywnie układ nerwowy. Jeżeli w klasie będzie choćby tylko kilku uczniów w rażących i różnych kolorach, nauczyciel nieświadomie będzie czuł się gorzej psychicznie.

Wpłynie to na niższy poziom wykładu. Koncentracja nauczyciela na przekazywaniu wiadomości będzie zaburzona. Wykładowca będzie czuć rozdrażnienie i nieświadomie będzie zaniżać oceny z odpowiedzi lub pracy ucznia. Zachowanie nauczyciela wcale nie będzie spowodowane czystą złośliwością, ale podatnością na zbyt silne, negatywne bodźce wzrokowe.

Stonowane barwy odzieży dzieci szkolnych to lepsze skupienie nauczyciela na prowadzeniu lekcji. Przekłada się to także na komfort uczniów, którzy będą mogli skupić się i uczyć. Oprócz stonowanych kolorów odzież dziecięca do szkoły musi być tak samo wygodna, co na podwórku. Powinna być też czystka i schludna.

Kiedy dziecięca odzież do szkoły może być strojna?

Bardziej strojną odzież uczeń zakłada na akademie związane z uroczystościami szkolnymi. W zależności od tego, jaki mają charakter, garderoba będzie odmienna. Na bal będzie można się ubrać w strojne ciuchy (nawet o krzykliwych kolorach).

Na akademie natomiast obowiązuje umowny ubiór, do którego wykorzystuje się w odzieży kilka barw: biały, granatowy, beżowy i czarny. Jeśli chodzi o sukienki, mogą mieć również inne stonowane kolory. Krój sukienek powinien być prosty.

Więcej informacji znajdziesz na stronie odzież dziecięca.

Kwietnik kubik w stylu loft z drewna i metalu opa2016.org https://gayer.com.pl/nowoczesny-przedpokoj-inspiracje-i-aranzacje-z-nuta-industrialna/