Derkowanie konia to temat budzący wiele emocji wśród jeźdźców oraz właścicieli koni. Derkowanie może okazać się dobrym sposobem na zachowanie komfortu i zdrowia konia, jednak brak konsekwencji w tym temacie może przynieść wręcz odwrotne skutki. Jakie rodzaje derek zimowych dla koni dostępne są na polskim rynku i czy warto je wykorzystać w codziennej opiece nad koniem?

Jakie rodzaje derek zimowych dla koni znaleźć można na polskim rynku?

Derkowanie jest elementem codziennej opieki nad koniem, a same derki dostępne są w licznych rodzajach. Derki są wykorzystywane przede wszystkim po intensywnych treningach na padoku czy w terenie, aby wchłonąć nadmiar wilgoci i potu z końskiej skóry i nie dopuścić do infekcji. Warto jednak pamiętać, że derkowanie wymaga odpowiedniego przygotowania – pozostawienie wilgotnej derki na grzbiecie konia może bardzo szybki przyczynić się do choroby! Derki to również elementy chętnie stosowane do ochrony skóry konia przed insektami czy nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Dostępne są liczne rodzaje derek zimowych dla koni – które z nich warto wykorzystać w codziennej opiece nad zwierzęciem?

Dostępne rodzaje derek zimowych dla koni

Które konie warto derkować zimą? Przede wszystkim konie starsze i chorowite, ale również konie, których sierść golona jest krótko, co może powodować szybsze wychładzanie organizmu. Warto wiedzieć, że rodzaje derek zimowych dla koni to modele, w których wypełnienie to ponad 200GR. Derki takie stosowane są, kiedy temperatura powietrza oscyluje lub spada poniżej 0 stopni Celsjusza. Derki o gramaturze powyżej 400GR stosowane są w czasie silniejszych mrozów, szczególnie u krótko golonych koni. Dobrym pomysłem jest zakup derki z dodatkową podpinką, która jeszcze lepiej chroni przed chłodem.

 

 

https://galoo.pl/twoj-przedpokoj-mowi-wiecej-niz-myslisz-sprawdz-najnowsze-trendy/ Barowy stół kuchenny i dwa taborety https://beesafe.pl/porady/ile-kosztuje-zalozenie-gazu-w-samochodzie/