Od średniowiecza pergole cieszą się niesłabnącą popularnością, jednak wraz z upływem czasu nieco zmienia się ich funkcjonalność. Dawniej wykorzystywane były wyłącznie do podtrzymywania roślin, które z kolei zapewniały cień. Obecnie coraz częściej pełnią one funkcję dekoracyjną w przydomowym ogrodzie lub tarasie.

Klasyczna pergola ogrodowa w nowej odsłonie, czyli co zamiast drewna?

Pergole ogrodowe drewniane to rozwiązanie klasyczne, funkcjonalne i wytrzymałe, szczególnie, gdy ma pełnić rolę zabezpieczenia roślin. Jest to jednak najczęściej dość solidna i spora konstrukcja, więc w małym ogrodzie niekoniecznie dobrze się sprawdzi.

Coraz częściej podczas aranżacji ogrodu wybierane są lżejsze i bardziej estetycznie wyglądające rozwiązania. Nie dziwi więc fakt, że producenci przygotowują coraz to nowe propozycje, a różnorodność ofert potrafi wywołać ból głowy. Wystarczy zaglądnąć na stronę https://gardenspace.sk/zastresenie-terasy, aby zobaczyć, jak wiele możliwości dają inne niż drewno rozwiązania.

Wyjątkowa pergola ogrodowa w nowoczesnej aranżacji

Świetnym rozwiązaniem są pergole ogrodowe, które przylegają do budynku, zapewniając odrobinę wytchnienia przed słońcem w upalne dni. To proste rozwiązanie, bardzo nowoczesne, a jednocześnie funkcjonalne charakteryzuje się najczęściej prostą konstrukcją i genialnie wręcz zastąpić może parasol ogrodowy. Jej zaletą jest przede wszystkim stabilność konstrukcji oraz jej solidność, w tym odporność na wilgoć czy promieniowanie UV.

https://humpday.com.pl/industrialna-doniczka-na-nozkach-wysoka-w-stylu-loft-nowy-wymiar-zieleni-w-mieszkaniu/ Sejf do kampera przyczepy na wymiar trzadesign.com.pl