W kuchniach coraz częściej goszczą różne tonacje kolorystyczne. Kiedyś na ścianach gościła biel, a do tego dostawiało się szafki w odcieniach brązu, które ze ścianami dobrze się komponowały. Teraz czasy są inne, a kuchnia staje się pięknym, kolorowym pomieszczeniem.

Ciekawe kolory

Mała kuchnia powinna zostać urządzona w jasnych barwach, dzięki czemu można ją optycznie powiększyć. Dla wielu osób jasny oznacza biel lub pokrewne kolory. Czy tak musi być zawsze? Oczywiście, że nie, ponieważ jest wiele innych modnych propozycji, które mogą odnaleźć się we wnętrzach. Mówi się tu chociażby o pudrowym różowym, zielonym, niebieskim, lawendowym, a nawet słonecznej żółci. Zawsze można zdecydować się na biały, ale dobrać do niego dodatki w innym kolorze, które skutecznie przełamią panowanie uniwersalnego koloru. W przypadku większych kuchni można zdecydować się na ciemniejsze tonacje kolorystyczne, w tym również na kolor czarny.

Kuchnia z charakterem

Decydując się na zastosowanie wyraźnych kolorów sprawiamy, że całość nabiera zupełnie innego, mocniejszego charakteru. Przy czym w jaki sposób zastosować dany kolor? Można zrobić to w różnoraki sposób. Kolor może zostać ujawniony pod postacią dodatków kuchennych, jak np. lodówka, czajnik, płytki, itd. Jeżeli ktoś szuka czegoś innego, to śmiało może postawić na fronty od szafek kuchennych, które będą bardzo wyraźnie odcinać się od ściany pomalowanej na inny kolor. Czasem wystarczy jeden mały element, jak chociażby chodnik na podłodze, który będzie ciekawym akcentem kolorystycznym. 

epismo.org et.com.pl uylerlake.com