Parasole ogrodowe oferowane są przez różnorodne sklepy. Nie tylko przez te, które na co dzień specjalizują się w ogrodnictwie, ale przez dyskonty, czy zwykłe supermarkety. Warto z rozmysłem podejść do zakupu takiego modelu, który będzie służył przynajmniej przez kilka kolejnych sezonów wiosna-lato.

Przeznaczenie parasola

Jedna z najważniejszych kwestii, bowiem to od niej zależy to, który model zostanie wybrany. Jeżeli komuś zależy na tym, aby zacienić maksimum przestrzeni na ogrodzie, można wybrać żagiel ogrodowy. Tylko że w tym wypadku należy upewnić się, czy będzie opcja odpowiedniego montażu takiego żagla. Parasol ma zasłaniać tylko stół? Należy dopasować go pod rozmiar stołu, może być nawet ciut większy. Do wyboru są również parasole łamane (jakie dostępne są m.in. na stronie gardenspace.sk/zahradne-slnecniky), które można ustawić w dowolnym punkcie na ogrodzie. Ewentualnie, zamiast parasoli, można zdecydować się na markizy montowane nad samym tarasem.

Tradycyjne parasole

Jeżeli ktoś jednak na chwilę obecną nie może pozwolić sobie na zakup nowoczesnego parasola ze względu na jego wysoką cenę, może postawić na klasyczne, tradycyjne modele. Te najbardziej proste, a na dodatek tanie. Można potraktować je jako doraźną metodę ochrony przed słońcem. Aczkolwiek, w przyszłości warto pomyśleć o tym, aby zakupić ten droższy model, który na pewno będzie dłużej sprawdzał się na ogrodzie. Będzie to na pewno rozsądna decyzja, z jakiej będzie można korzystać bez względu na warunki atmosferyczne. 

 

ikotka.com ldude.pl ozrodlo.com.pl