Wygodny strój podczas pracy na oddziale czy w przychodniach medycznych to podstawa. Odpowiedni ubiór zapewnia komfort, wygodę, swobodę ruchów, wspiera też skórę i pozwala na jej wentylowanie. Jak tworzona jest odzież medyczna damska? Jaki wybór mają panie, kiedy przychodzi do wyboru odpowiedniej konfekcji do tego rodzaju pracy?

Odzież medyczna damska – bluzy, sukienki, fartuchy

Odzież medyczna damska zaskakuje dzisiaj różnorodnością elementów oraz kolorów – naprawdę jest w czym wybierać! Panie mogą skompletować wygodną bluzę z krótkimi rękawami oraz luźne spodnie, jak też wybrać spódnicę czy sukienkę o wygodnym kroku, które sięgają do kolan. Zarówno spodnie, jak i spódnice czy sukienki posiadają kieszenie, w których można schować identyfikator, monety czy inne drobiazgi. Odzież medyczna damska zachwyca również kolorami – poza klasycznymi, stonowanymi zieleniami, często widzianymi na oddziałach, panie mogą wybrać koszulki i bluzy w kolorze różu, błękitu, bieli. 

Odzież medyczna damska wykonywana z trwałych materiałów

Odzież medyczna damska powinna być nie tylko zaprojektowana z myślą o konkretnych potrzebach, ale też musi odznaczać się wysoką trwałością. Podczas pracy na oddziale czy w przychodni pracownicy narażeni są na zabrudzenia odzieży, m.in. krwią. Istotne jest, aby tkaniny dawały możliwość prania ich w wyższych temperaturach – w ten sposób skutecznie usunięty zostanie brud oraz bakterie. Odzież medyczna damska tworzona jest z tkanin łączonych – zazwyczaj są to materiały łączone włókna syntetyczna i naturalne. Podstawą jest bawełna, która sprawia, że ubrania są trwałe, zabezpieczone przed ścieraniem i pozwalają na stałe wentylowanie skóry. Dodatek włókien syntetycznych, takich jak poliester czy spandex sprawia, że tkaniny posiadają pewien stopień elastyczności, są znacznie przyjemniejsze w dotyku. 

https://wtrawiepiszczy.com.pl/wybieramy-kask-jezdziecki/ https://rupaulonfox.com/zagadnienia-zwiazane-z-iso-9001/ https://4-bet.com.pl/funkcjonalne-okna-na-dluzej-jak-dbac-o-okna-plastikowe/