Okna aluminiowe prezentują się w niezwykle efektywny sposób w nowoczesnych domach, gdzie mamy do czynienia z jednokolorową elewacją. Do niedawna nie były one jeszcze aż tak znane, ale coraz większa liczba inwestorów zaczyna interesować się ich obecnością w swoich domach.

Wytrzymałe okna aluminiowe

Aluminium jest niezwykle wytrzymałym materiałem, dlatego wielu specjalistów zaleca je, jeżeli komuś zależy na tym, aby mieć do czynienia z oknami przez wiele lat. Okna wykonane z tego typu materiałów są niezwykle solidne, a do tego zabezpieczone przed działaniem rdzy i korozji. Może i na pierwszy rzut oka, okna nie wyglądają na takie, ale dzięki aluminium, profile są niezwykle lekkie, przez co też całą konstrukcja budynku nie jest aż tak mocno obciążona. Ktoś powie, że sztywność aluminium jest wadą, ale nie można zapomnieć, że dzięki temu do domu nie będzie przedostawało się chłodne powietrze z dworu. Umożliwi to utrzymanie przyjemnej, wysokiej temperatury wewnątrz domu.

Co należy wiedzieć o aluminiowych oknach?

Okna aluminiowe są dobre, ponieważ zostały w nich zastosowane uszczelki z kauczuku syntetycznego. Do tego stosuje się w nich poliamidowe przekładki termiczne, które na dodatek wzmocnione są włóknem szklanym. Nie można również zapomnieć o tym, że ważne jest również samo wypełnienie okna. W przypadku okien aluminiowych mamy do czynienia ze spienionym polietylenem lub z aerożelem. Na samym końcu należy dodać, że okna aluminiowe cechują się dużą odpornością na czynniki mikrobiologiczne, czyli m.in. na grzyby i pleśń. 

opa2016.org ikotka.com .pl