Właściciele samochodów powinni zwracać uwagę nie tylko na stan techniczny swoich pojazdów, ale również kwestie ubezpieczeniowe. Czy wiesz, że w Polsce istnieje obowiązek ubezpieczenia swojego pojazdu przy pomocy ubezpieczenia OC? Czym jest ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej? Czy możemy dodatkowo ubezpieczyć nasz samochód innymi pakietami?

Ubezpieczenie OC – co obejmuje?

Obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej pozwala nam na opłacenie wszelkich roszczeń drogowych, które wynikły z naszej winy. Może być to uszkodzenie cudzego samochodu w wyniku stłuczki, ale również odkupienie odzieży przechodnia czy rowerzysty. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej niejako chroni nas przed obciążeniem finansowym. Ubezpieczenie tego typu wykupujemy co rok – jego cena może zależeć od licznych czynników, takich jak marka i wiek samochodu, ale również nasz wiek i to, jak długo posiadamy prawo jazdy. Gdzie znajdziemy najtańsze OC? Okazuje się, że dzisiaj ubezpieczenie tego typu możemy zakupić bez konieczności wychodzenia z domu. Ubezpieczenia tego typu w doskonałe cenie kupimy przez Internet, bez tracenia czasu na dojazdy do biur czy stanie w korkach. 

Ubezpieczenie autocasco – czym jest?

Kupując nowy samochód w salonie czy też odkupując względnie nowy samochód od innego posiadacza warto zastanowić się nad ubezpieczeniem jakim jest autocasco. Ten rodzaj ubezpieczenia pozwala nam na naprawę samochodu bez ponoszenia dodatkowych kosztów czy też na zwrot ustalonej części wartości samochodu w wypadku jego utraty (np. w wyniku kradzieży). Jak obliczana jest roczna suma ubezpieczenia autocasco? Warto wiedzieć, że ubezpieczenie to pozwala nam na wybór konkretnych kwot – pomoże nam w tym doświadczony agent ubezpieczeniowy. Ubezpieczenie może kłaść szczególny nacisk na pewne kwestie, a omijać inne. Ubezpieczenie to dopasowujemy do własnych potrzeb.