Techniczne maty silikonowe znajdują nie tylko zastosowanie czysto techniczne, ale również przemysłowe. Z praktycznego punktu widzenia nie można z nich korzystać jedynie w bezpośrednim kontaktu z żywnością. Wynika to oczywiście z tego, że jako jedne z niewielu mat silikonowych nie posiadają stosownych atestów PZH.

Jakie zastosowanie?

Techniczna mata silikonowa wykorzystywana jest głównie w przemyśle lekkim, średnim i ciężkim. Uniwersalne zastosowanie wynika przede wszystkim z doskonałej odporności termicznej.

Techniczne maty silikonowe są niezastąpione przede wszystkim przy bardzo wysokich temperaturach, które mogą sięgać nawet +260 stopni Celsjusza. To właśnie przy takiej temperaturze wymagana jest odpowiednia obojętność chemiczna. Godne uwagi są przede wszystkim gładkie maty silikonowe, które są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Dużym atutem silikonu kauczukowego jest to, że nie pozostawia on śladów użytkowania, co ma miejsce na przykład w przypadku konkurencyjnych płyt gumowych.

Czym różnią się techniczne maty od spożywczych?

Producenci oferują swoim klientom maty silikonowe przemysłowe i spożywcze. Każdy z produktów ma oczywiście swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu. Obydwa rodzaje mat mogą pochwalić się bardzo zbliżonymi parametrami technicznymi. Jak wspomniano powyżej silikon techniczny nie jest jednak dopuszczony do kontaktu z żywnością.

Techniczna mata silikonowa najczęściej posiada czerwony kolor i wyróżnia się znacznie większą wytrzymałością temperaturową. Jeżeli chodzi o silikon mleczny, to zazwyczaj dostępny jest on w kolorze białym i jest całkowicie obojętny fizjologicznie. Silikon wykorzystywany jest na szeroką skalę do ochraniania i zabezpieczania różnorodnych powierzchni.

Maty silikonowe na wymiar

Standardowe maty techniczne silikonowe produkowane są najczęściej w formatach 1200 mm x 10 000 mm. Większość renomowanych firm oferuje swoim klientom docinanie płyt silikonowych na konkretny wymiar. Dzięki nowoczesnym ploterom sterowanym numerycznie można liczyć na bardzo dużą precyzję cięcia i idealne wykończenie.

Wysokiej jakości techniczna mata silikonowa od renomowanego producenta to wydatek około 110 zł za m2. Oprócz cięcia na wymiar wiele firm oferuje wykonane specjalnych otworów na kable. W zależności od indywidualnych preferencji użytkowników można wybrać także dowolny kolor.

Więcej informacji znajdziesz na stronie techniczna mata silikonowa.

me-project.org niestfemale.com 802.org