Silnik samochodowy jest sercem naszego pojazdu. Jednostka napędowa potrafi wytrzymać wiele tysięcy kilometrów bez generalnego remontu. Jednak warunkiem jest jego używanie zgodnie z zaleceniami producenta i stosowanie olejów wysokiej jakości. Najlepsze marki na rynku dostępne są w DbamToMam.pl. Dokładny opis i specyfikacja różnych rodzajów oleju, pozwoli Tobie na dostosowanie ich do silnika samochodu. Częsta ich wymiana zapewnia odpowiednie smarowanie części układu napędowego. W silnikach benzynowych i diesla zasada jest ta sama – zmieniamy olej maksymalnie co 15 tys. km. Sprawdź, co dla Ciebie przygotował sklep DbamToMam.

Oleje syntetyczne, półsyntetyczne i mineralne – zwracaj uwagę na skład

Wymiana oleju w silniku wymaga pewnych nakładów finansowych. Gdy w swoim domu nie posiadamy kanału lub specjalnego podnośnika, taką usługę jesteśmy zmuszeni zlecić warsztatowi samochodowemu za dodatkową opłatą. Olej powinniśmy wymieniać maksymalnie co 15 tys. km lub raz w roku. To wydatek rzędu kilkuset złotych rocznie. Zatem jak najlepiej wybrać?

Oleje silnikowe samochodowe klasyfikowane są na podstawie, m.in. ze względu na ich właściwości, zawartość SAPS i klasę jakości ACEA. Te oznaczenia pozwalają kierowcom na zastosowanie odpowiedniego parametru dostosowanego do silnika samochodu. Najlepiej zastosować się do uwag jego producenta. 

Olej 0w20 wielosezonowe – niezwykle niska lepkość 

Oleje 0w20 silnikowe do samochodu zachowują swoje właściwości przy bardzo niskich temperaturach. Zawarte w nim wysokiej jakości substancje zapewniają sprawny przepływ oleju, jak również zmniejszenia zużycia paliwa. Jego świetne właściwości czyszczące, zapobiegają osadzaniu się zanieczyszczeń w silniku. Co za tym idzie – lepszą jego sprawność. Olej ten sprawdza się najczęściej w silnikach aut sportowych, ekonomicznych  i nowoczesnych, takich marek, jak: Honda, Volvo, Opel, Ford, Lexus, Nissan i Skoda. 

 

awiepiszczy.com.pl olutions.com.pl https://andrzejurbanowicz.pl/odkryj-magie-loftu-ekskluzywne-meble-loftowe-i-ich-tajemnice/