Celem zabiegów ginekologii estetycznej jest przywrócenie komfortu związanego z funkcjonowaniem narządów intymnych. Zabieg laserowego obkurczania pochwy to jedna z najpopularniejszych procedur, która pozwala zniwelować nie tylko luźność pochwy, ale też suchość miejsc intymnych oraz wysiłkowe nietrzymanie moczu. Co warto wiedzieć na temat tej metody?

Obkurczanie pochwy – wskazania

Proces starzenia dotyczy całego organizmu, nie tylko skóry twarzy – coraz więcej kobiet sobie to uświadamia i dlatego zabiegi ginekologii estetycznej stają się takie popularne. Wielokrotne ciąże, naturalne porody, zmiany hormonalne w okresie menopauzy osłabiają kobiece narządy płciowe i prowadzą do takich problemów, jak:

  • luźność pochwy,
  • wysiłkowe nietrzymanie moczu,
  • suchość pochwy,
  • brak satysfakcji ze współżycia,
  • a nawet ból podczas stosunku.

Chociaż każdy przypadek wymaga indywidualnego podejścia i dobrania odpowiedniej terapii, w wielu przypadkach wymierne efekty można uzyskać dzięki serii zabiegów laserowego obkurczania pochwy – wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Krakowie. Metoda ta przywraca jędrność narządom intymnym i dodatkowo redukuje objawy wysiłkowego nietrzymania moczu oraz suchości pochwy. Oczywiście, zanim zakwalifikujemy się do zabiegu, odbywa się konsultacja z ginekologiem, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania.

Na czym polega laserowe obkurczanie pochwy?

Obkurczanie pochwy wykonywane jest przy pomocy lasera frakcyjnego, którego zadaniem jest pobudzenie produkcji kolagenu w śluzówce pochwy. Zabieg wykonywany jest przez lekarza i nie wymaga znieczulenia. Specjalista umieszcza głowicę lasera w kanale pochwy i precyzyjnie frakcjonuje jej powierzchnię – od ujścia szyjki macicy aż do ujścia pochwy. Dzięki zastosowaniu wiązki laserowej o odpowiedniej długości fali struktura tkankowa pochwy może obkurczyć się równomiernie i zregenerować. Światło lasera podnosi temperaturę w tkankach wewnętrznych ścian pochwy i stymuluje syntezę kolagenu oraz elastyny. Włókna kolagenowe kurczą się i stają się grubsze, a objętość tkanek zmniejsza się.

Niemal od razu po zabiegu można wrócić do codziennej aktywności. Należy jedynie zachować szczególną delikatność wobec miejsc intymnych – przez około tydzień nie współżyć i nie stosować tamponów. Chociaż poprawa może być odczuwalna już po jednej sesji, dla uzyskania optymalnych efektów laserowe obkurczanie pochwy wykonywane jest w serii 3 zabiegów z uwzględnieniem 4-tygodniowych odstępów. Ponieważ podczas procedury pobudzone zostają naturalne procesy produkcji kolagenu, efekty pojawiają się stopniowo w ciągu kilku tygodni.

Dlaczego warto korzystać z zabiegów ginekologii estetycznej?

  • Podczas laseroterapii tkanka pochwy otrzymuje silny bodziec do odbudowy, dzięki czemu rozpoczyna intensywne procesy regeneracyjne.
  • Po zastosowaniu laseroterapii mięśniówka pochwy obkurcza się, dzięki czemu problemy z luźnością pochwy stają się mniej odczuwalne lub znikają całkowicie.
  • Odmłodzenie śluzówki pochwy poprawia jej funkcje wydzielnicze, co ma bezpośredni wpływ na jej nawilżenie i poprawę komfortu współżycia.
  • Ginekologia estetyczna przywraca komfort życia intymnego, co dla wielu kobiet oznacza poprawę samopoczucia i pewności siebie.
  • Laserowe obkurczanie pochwy przywraca elastyczność i naturalną sprawność mięśni pochwy nawet na kilka lat (lub do kolejnego porodu).

Więcej na temat zabiegów medycyny estetycznej dowiesz się od specjalistów z Kliniki Miracki w Krakowie – zapraszamy do kontaktu: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-krakow/

 

icfm.org https://beesafe.pl/porady/jak-zaplacic-akcyze-za-samochod/ etheatreonice.org