Sam zakup okien nie powinien stanowić dla nikogo problemu. Potem trzeba jednak sprawdzić, jak sam montaż okien zostanie wykonany. Wiele osób mówi o tym, że powinien zostać zastosowany ciepły montaż okien. Dlaczego?

Ciepło w domu

Ciepły montaż okien to taka technika, która powinna zawsze zostać zastosowana, jeżeli chodzi o stolarkę energooszczędną. Normy z roku na rok są coraz bardziej restrykcyjne, jeżeli chodzi o izolacyjność cieplną. Wystarczy wymienić, że współczynnik przenikania ciepła U dla okien fasadowych nie może przekraczać 0,9 W/m²K. W przypadku okien dachowych wartość ta wynosi 1,1 W/m²K. Na co jednak takie normy, jeżeli montaż nie zostanie wykonany w prawidłowy sposób? No właśnie, tu powracamy do tematu montażu okien, który powinien zostać wykonany zgodnie z najnowszymi wytycznymi, jeżeli komuś zależy na tym, aby izolacyjność cieplna była faktycznie na bardzo wysokim poziomie.

Kompleksowy, ciepły montaż okien

Tylko dzięki temu, że zostanie zastosowana ta technika, do uszczelnienia okna nie będzie przedostawała się wilgoć. Tego rodzaju technika sprawia, że nie pojawiają się mostki termiczne – ani od strony zewnętrznej, ani od strony wewnętrznej. Dzięki temu nie tylko nie będzie trzeba przejmować się stratami energii cieplnej, ale także nie trzeba będzie martwić się dużym poziomem zawilgocenia, który to może doprowadzić do pojawienia się grzyba na ścianach. Jak więc widać, prawidłowy, ciepły montaż może poprawić także komfort zamieszkiwania w domach na co dzień. 

Barowy stół kuchenny i dwa taborety Stolik pomocniczy do kanapy loft https://beesafe.pl/porady/winiety-slowacja/