Mnóstwo osobom marzy się kolorowy ogród z egzotyczną roślinnością. Wiele z nich chce postawić na wysokie palmy, które sprawiają, że miejsce nimi ozdobione jest naprawdę bardzo urokliwie. Czy taka palma przetrwa jednak srogą, polską zimę? Jak zabezpieczyć to drzewko, by spokojnie doczekało lata? Na te oraz na wiele więcej innych pytań odpowiedzi można znaleźć poniżej.

Odporne palmy

Można wyróżnić ponad 2000 gatunków palm. Co ciekawe, wśród nich jest wiele gatunków, które doskonale sprawdzają się również w naszym klimacie. Nie trzeba więc obawiać się, że zakupiona przez nas kilkumetrowa palma nie dotrwa do kolejnego lata. Przy właściwej pielęgnacji i przy odpowiednim zabezpieczeniu drzewko będzie nie tylko rosło, ale również doskonale się czuło w naszych warunkach.

Już od kilku lat w hurtowniach i sklepach ogrodniczych można znaleźć egzotyczne palmy. Wysokie, rozłożyste palmy doskonale prezentują się bowiem nie tylko w dużych, przestronnych ogrodach, ale również dobrze sprawdzają się na tarasach, balkonach i werandach.

Idealna ozdoba

Dlaczego Polacy tak chętnie kupują palmy? Wiele osób marzy o tym, by mieszkać w ciepłych, egzotycznych krajach. Nie każdy jednak może spełnić to marzenie, dlatego też w zastępstwie projektuje ogród, w którym to dominuje egzotyczna, bujna roślinność. Palmy nie tylko dodają klasy i charakteru, ale również dzięki nim można w upalne dni uzyskać upragniony cień.

Trzeba jednak pamiętać, że zakup mrozoodpornej palmy nie gwarantuje tego, iż ona spokojnie zniesie srogą, polską zimę. Zazwyczaj hodowcy palm muszą zaopatrzyć się także w inne, niezbędne akcesoria, dzięki którym to drzewko będzie odpowiednio się rozwijało. Termostaty, kable grzewcze, specjalne pokrowce, specjalistyczne przyrządy nawadniające – w to wszystko powinien zaopatrzyć się każdy, kto decyduje się na zakup palmy.

Gdzie kupić palmy?

Niestety coraz częściej trafić można na oszustów, którzy sprzedają klientom świeżo wykopane palmy z zagranicy, które kompletnie nie przyjmą się w nowych warunkach. Najlepiej więc postawić na sprawdzone sklepy lub na znanych hodowców palm, którzy nie tylko doradzą klientowi, jakie drzewko ma on wybrać, ale również podpowiedzą, jak trzeba o tego typu roślinność dbać.

Wiele osób decyduje się dlatego na stacjonarne hurtownie oraz sklepy, gdyż mogą obejrzeć określone gatunki, sprawdzić, jak one prezentują się na żywo, dotknąć liści i dowiedzieć się, jak o konkretną palmę zadbać.

Więcej informacji znajdziesz na stronie palmy.

https://buzzhouse.pl/minimalizm-i-cieplo-nowa-era-ogrzewania-tarasowego/ https://e-szczawnica.org/ogrzewacz-gazowy-na-taras-cieplo-gdziekolwiek-jestes/ https://ciekawostki-porady.blogspot.com/