Kwiaty w mieszkaniu – niezwykle stylowy dodatek, a nawet coś więcej. Mówi się, że rośliny są duszą każdego wnętrza. By zdrowo rosły, a jednocześnie były ozdobą salonu czy sypialni, trzeba zadbać o odpowiednią osłonę dla kwiatu. Jak powinna wyglądać nowoczesna doniczka? Jak ją dobrać, by spełniała idealne warunki do rozwoju rośliny?

Odpowiednia wielkość doniczki

Kupując doniczkę, najważniejszą zasadą jest dobranie odpowiedniej wielkości do danej rośliny. Większe kwiaty potrzebują dużej doniczki. Warto kupić o rozmiar większą, by system korzeniowy swobodnie się rozwijał. Jeśli jednak będzie zbyt duża, rozrosną się same korzenie, a liście pozostaną niewielkie. Oczywiście od tej zasady są także wyjątki. Są takie kwiaty, które lubią mieć bardzo ciasne doniczki, przed zakupem odpowiedniej warto zorientować się w tej dziedzinie.

Doniczki z odpływem

Kolejną bardzo ważną zasadą jest sadzenie roślin w doniczkach z odpływami. Doniczka produkcyjna posiada specjalne otwory na dole. Dzięki nim nadmiar wody może spokojnie wypłynąć, nie zalewając nadmiernie korzeni. Dzięki takiemu zabiegowi możemy uniknąć najczęstszego błędu w opiece nad kwiatami doniczkowymi – przelewania ich. Czy przez umieszczenie kwiatu w doniczce z odpływem musimy rezygnować z estetycznej ozdoby w salonie bądź sypialni? Oczywiście, że nie! Wystarczy potraktować piękną, nowoczesną doniczkę, jak osłonkę do rośliny i włożyć w nią zwykłą doniczkę z odpływem. Dzięki temu będziemy mieli i praktyczne i estetyczne rozwiązanie.

Nowoczesna doniczka – jaką wybrać?

Nowoczesne doniczki mają klasyczny wygląd. Jak stworzyć z nich estetyczny, elegancki dodatek do wnętrza? Przede wszystkim, gdy posiadamy więcej, niż jedną roślinę, koniecznie trzeba zachować spójność. Warto jest wybrać doniczki o podobnych i regularnych kształtach. Można też trzymać się jednej kolorystki, która będzie pasować do naszego wnętrza, bądź postawić na klasykę idealną do każdego pokoju. Takim kolorem będą nowoczesne doniczki w szarych barwach (np. niezwykle modne osłonki z betonu). Można zakupić też takie w kolorze klasycznej bieli lub nowoczesnej czerni. Odważni mogą poszaleć kolorami, dobierając je tak, by pasowały do kolorów ścian i mebli, a także by nie gryzły się ze sobą.

Wybierając idealną nowoczesną, doniczkę do swojego mieszkania warto pamiętać o kilku szczegółach. Przede wszystkim, musi być ona odpowiednia dla danego kwiatu, by mógł się wspaniale rozwijać. Gdy spełnimy ten wymóg, warto zadbać o odpowiedni, pasujący do naszego mieszkania wygląd doniczki.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Nowoczesne doniczki.

https://goldavocado.pl/ogrzewanie-tarasowe-gazowe-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdej-przestrzeni/ emwiecej.pl zobacz