Nowoczesne garnki kuchenne odznaczają się dzisiaj nie tylko świetnymi parametrami technicznymi, ale też przemyślanym wyglądem i designem. Projektanci i producenci proponują nam komplet garnków, który ułatwi codzienne przygotowanie potraw, ale też zmieni oblicze naszej kuchni. Jakie komplety warto rozważyć przygotowując się do wymiany dotychczas użytkowanych garnków?

Komplet garnków dopasowany do potrzeb 

Szeroki wybór garnków i patelni na polskim rynku zmusza nas do zastanowienia się, jakie są nasze potrzeby i jaki komplet garnków okaże się dla nas najlepszy. Możliwości jest wiele: producenci proponują nam komplety składające się z kilku lub kilkunastu elementów, w tym również kolekcji w których skład wchodzą głębokie patelnie. Obecnie najchętniej kupowany komplet garnków to zestawy wykonane ze stali nierdzewnej – materiał ten jest wysoce odporny na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, wysokie temperatury czy korozję. Garnki takie możemy myć w zmywarkach. Proponowane komplety to zarówno niewielkie rondelki, jak i obszerne garnki idealne do gotowania dużej porcji zupy czy gulaszu. Uwagę przyciąga dno – w dnie garnków stalowych umieszczony jest specjalistyczny dysk, który pozwala na szybsze rozprowadzanie ciepła w jego wnętrzu. Dzięki dyskom możliwe jest nie tylko szybsze gotowanie, ale również znaczna oszczędność naszego czasu i energii. 

Komplet garnków z przydatnymi dodatkami

Komplety garnków są dzisiaj uzupełniane o liczne elementy, które mają uprzyjemnić i ułatwić gotowanie. Wśród nich warto wymienić lejki i cedzaki, jak również wewnętrzne miarki do odmierzania płynów. Warto zwrócić uwagę na pokrywki – są one tworzone ze szkła hartowanego, odpornego na zarysowania czy uszkodzenia. Pokrywki posiadają niewielkie odpowietrzniki, które pozwalają na odparowanie nadmiaru pary wodnej. 

https://notodo.pl/kuchnia-styl-loft Industrialny dębowy stół do salonu o.pl