Nasza łazienka może stać się naszym domowym SPA – konieczne jest tylko jej zaaranżowanie w sposób funkcjonalny i dopasowany do naszych potrzeb. Jakie meble i dodatki wybrać, aby nasza łazienka była nie tylko elegancka, ale i funkcjonalna? Oto kilka propozycji topowych architektów i porady dekoratorów!

Meble łazienkowe – trwałe i estetyczne

Podstawą w łazience, poza wybraniem kabiny prysznicowej czy wanny, są odpowiednie meble. Pamiętać musimy o tym, że meble łazienkowe narażone będą na działanie wilgoci, wody, wysokiej temperatury – istotne jest, aby były one wykonane z materiałów o podwyższonej odporności na uszkodzenia czy ścieranie. Obecnie w ofercie topowych producentów bez trudu znajdziemy funkcjonalne meble łazienkowe utrzymane w klasycznym lub nowoczesnym stylu – zachwyci nas również bogactwo kolorów i wzorów, przez co bez trudu stworzymy łazienkę dopasowaną do swojego gustu. 

W łazience nie może zabraknąć odpowiedniego lustra – szeroki wybór luster łazienkowych znajdziemy na stronie notodo.pl. Pamiętajmy, że lustro to nie tylko element, który pozwala nam na przejrzenie się. To również produkt, który może znacząco zmienić wygląd małej łazienki – lustro pozwoli na optycznie powiększenie łazienki. Dobrym pomysłem może być dodatkowo zastosowanie taśm LED przy lustrze. Chcąc uzyskać nieco bardziej ekstrawaganckie wnętrze zamiast jednego lustra możemy wykorzystać ich kilka i ustawić obok siebie. 

Jak zaprowadzić porządek w łazience?

Chcąc cieszyć się estetyka w łazience warto zastanowić się nad systemami przechowywania kosmetyków, ręczników, środków czystości. Poza włożeniem ich do regałów czy szafki pod zlewem możemy również wykorzystać eleganckie komódki dedykowane właśnie do łazienek. W takich komodach znajdzie się dość miejsca na przybory kosmetyczne, szczotki, grzebienie.