Spodnie do jazdy konnej muszą zostać dopasowane w sposób indywidualny. W specjalistycznych sklepach można otrzymać takie produkty, które mają zapewnić komfort użytkowania wszystkim jeźdźcom.

Dobre spodnie do jazdy konnej

Najbardziej znane spodnie to bryczesy. Można je otrzymać w kilku wersjach. Jedna z nich to bryczesy z lejem kolanowym lub bryczesy z pełnym lejem. Które z nich są lepsze? To zależne jest już od indywidualnych preferencji użytkownika. Czym są w ogóle bryczesy? Są to dobrze przylegające spodnie do jazdy konnej. Ich cechą charakterystyczną jest to, że nie posiadają one żadnych przeszyć po wewnętrznej stronie ud. Zamiast tego posiadają one specjalne leje. Główną funkcją leju jest zwiększenie przyczepności, dzięki czemu można pewniej siedzieć w siodle. Dostępne są one w wersji dla kobiet, dla mężczyzn oraz dla dzieci.

Legginsy do jazdy konnej

Wśród nowoczesnych propozycji, jeżeli chodzi o spodnie do jazdy konnej są leginsy. Jest to typowy produkt dedykowany dla kobiet. Dlaczego zaczynają one cieszyć się tak dużą popularnością? Ponieważ jest to uniwersalne ubranie, które można stosować nie tylko do jazdy konnej, ale również w wielu innych sytuacjach. Aczkolwiek należy uważać z noszeniem takich legginsów na co dzień. Te do jazdy konnej nie są tanie, więc należy uważać, aby nie zniszczyć ich zbyt szybko. Tego rodzaju spodnie nazywane są również bregginsami – od połączenia nazwy bryczesy z legginsami. Legginsy do jazdy konnej świetnie sprawdzają się w szczególności w porze letniej. 

ying.com.pl lewashere.com -meble.pl