Każdy posiadacz drukarki doskonale zdaje sobie sprawę, jak bardzo kosztowne jest jej używanie. Nie chodzi jednak o prąd lub papier, ale o szybko zużywający się tusz, który w dodatku jest niezwykle kosztowną częścią eksploatacyjną. Czy jest jakiś sposób na to, aby te koszta zminimalizować?

Dlaczego oryginalne tusze są tak drogie?

Bardzo popularną opinią jest ta, która mówi, że tusze oryginalne swoją cenę zawdzięczają w głównej mierze monopolowi i chciwości ich producentów. W końcu czym innym może być spowodowana tak wysoka wycena produktów, które w formie zamienników mogą kosztować nawet trzy razy mniej?Prawda jednak jest zupełnie inna. Za wysoką ceną stoi nie, niepohamowana chęć zysku, a doskonała jakość tuszu. Tusz oryginalny charakteryzuje się bardzo wysokimi standardami produkcji, które gwarantują to, że tusz po pierwsze nie będzie zasychał, gdy nie będzie dłuższy czas używany, a po drugie generowane za jego sprawą wydruki będą charakteryzowały się maksymalną trwałością.Takie cechy tuszu wymagały bardzo długim i kosztowych badań laboratoryjnych, które swoje odzwierciedlenie mają w cenie gotowego produktu.

Z czego wynika niska cena zamienników?

Na pierwszy rzut oka zamiennik niczym nie różni się od tuszu oryginalnego. To samo opakowanie, ten sam typ budowy itd.Rożnicę jednak widoczne są na późniejszym etapie użytkowania takiego tuszu. Przede wszystkim jego skład jest na znacznie niższym poziomie, co często doprowadzać może do powstawania smug na wydrukach, a także na późniejszym rozmazywaniu się gotowych już wydruków, np. w przypadku ich kontaktu z wilgocią lub tez podczas długotrwałej ekspozycji na świetle słonecznym. Dodatkowo taki tusz charakteryzuje się wyraźnie niższą wydajnością. Producenci nieoryginalnych tuszy zapewniają, że produkowane są one z najwyższej jakości materiałów, jednak te różnice są mimo wszystko bardzo widoczne.

Czy warto decydować się na zamiennik?

Nie da się ukryć, że tusze w formie zamienników są znacznie tańszymi produktami niż ich oryginalne wersje. Są również znacznie łatwiej dostępne i w pełni bezpieczne dla posiadanego sprzętu. Jedyną ich skazą jest niska wydajność i słabsza jakość wydruku. Nie są to jednak różnice, które by całkowicie dyskwalifikowały ten produkt z używania.Jeśli więc komuś nie zależy na idealnej jakości i używa drukarki raczej sporadycznie, zdecydowanie lepszym wyjściem dla takiej osoby będzie zamiennik. Jeśli jednak drukarka jest typowym narzędziem pracy, które jest używane w pełnym zakresie czasu, a także istotne jest to, jaką trwałością dane wydruki będą się charakteryzowały, to wbrew pozorom bardziej opłacalne będzie kupowanie tuszy oryginalnych.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://print24.com.pl/cat-pol-1214553923-Tusze-oryginalne-Canon.html.

lewashere.com zczawnica.org museum.com