Posiadacze pojazdów mechanicznych musza być świadomi zarówno swoich praw, jak i obowiązków. Jednym z tych ostatnich jest ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, które wymagane jest prawnie. Co musimy wiedzieć o ubezpieczeniu OC? Jakie dodatkowe opcje mają dla nas ubezpieczyciele? W jakim stopniu ubezpieczenie samochodu chroni nasze interesy?

Ubezpieczenie samochodu OC – na czym polega?

Ubezpieczenie OC to jeden z podstawowych produktów oferowanych w firmach ubezpieczeniowych. Polisa taka jest wymagana przez prawo i powinien ją wykupić każdy posiadacz pojazdu mechanicznego (zarówno samochodu, motocykla, ciągnika). Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej chroni innych użytkowników drogi przed konsekwencjami finansowymi kolizji i zdarzeń drogowych zaistniałych nie z ich winy. Słowem: ubezpieczenie OC pozwala nam na pokrycie szkód wyrządzonych z naszej winy na drodze. Wysokość ubezpieczenia OC nie jest stała – wynika to z szeregu zmiennych, takich jak wiek i marka samochodu, wiek właściciela samochodu oraz jego doświadczenie za kierownicą. Istotne okaże się również to, gdzie samochód zostanie zarejestrowany. Ubezpieczenie samochodu OC jest obowiązkowe – brak tej polisy naraża nas na olbrzymie koszty finansowe i kary.

Dodatkowe ubezpieczenie samochodu

Czy wiesz, że ubezpieczenie samochodu to nie tylko OC? Zakłady ubezpieczeniowe oferują szeroki zakres dodatkowych polis, takich jak Assistance czy AC. Zadaniem tych polis jest chronienie naszego mienia, ale również nas samych. W przypadku AC polisa chroni samochód przed kolizjami drogowymi, ale też aktami wandalizmu, pożarem czy nawet kradzieżą. Polisy takie wykupywane są przede wszystkim przez posiadaczy samochodów względnie nowych. Assistance to polisa, która pozwoli nam podróżować wygodniej i bezpieczniej – assistance obejmuje sytuacje takie jak awarie samochodu w trasie.

 

 

https://beesafe.pl/porady/oplaty-na-a4/ https://holard.net/eleganckie-i-nowoczesne-kwietniki-do-salonu-zielona-przestrzen-w-miejskim-stylu/ https://emtec-group.com.pl/rola-zabawek-w-edukacji-i-rozwoju-spolecznym-dzieci/